S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

 

#Oskashiatsu esnasında nelere dikkat edilmelidir?

– Oskashiatsu’da iki şekilde uygulama yapılır. Birincisi doğal aromatik yağlarla, ikincisi ise giyinik olarak. Eğer kişi uygulamayı giysi üzerinde almak isterse doğal, lifli, pamuklu giysileri yanında getirmelidir. Uygulamadan en az 1-1,5 saat önce hafif yemek yenmeli, kesinlikle alkol alınmamalıdır.

#Oskashiatsu ne kadar sürer?

– Oskashiatsu uygulama yaklaşık 45 dakika ve 1 saat arası sürer. Fakat kişinin sorunlarını iletmesi ve uygulama sonrası dinlenmesi için yaklaşık 1,5 saat zaman ayırmak uygun olacaktır.

#Oskashiatsu kaç seans sürer?

– Kişinin Oskashiatsu için gelme sebebine bağlıdır. Sebeplere göre değişkenlik gösterebilir. Genel olarak ilk etapta 2 günde 1 iken ilerleyen günlerde haftada 1 gün yeterli olmaktadır.

#Oskashiatsu uygulama esnasında kişide nasıl bir reaksiyon olur?

– Oskashiatsu uygulama esnasında reaksiyon olarak; sevinç, gülme, durgunluk veya ağlama ile karşılaşılabilir. Nedeni ise insan vücudu ruhsal, zihinsel ve bedensel  olarak birlikte çalışır. Bu reaksiyonlar bedenin eski enerji kalıplarını kırarak yenilenmesinin bir göstergesidir.

#Oskashiatsu önemli hastalıklarda işe yarar mı?

– Ciddi hastalıklarda tıp doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Doktorunuzun size bildirdiği durumları bildirmeniz durumunda en uygun terapiyi yöntemi uygulanır.

#Oskashiatsu’yu herkes uygulatabilir mi?

– Oskashiatsu hiçbir özel ekipman gerektirmeyen ve hiçbir yan etkisi olmayan bir uygulama olması sebebiyle, bebeklerden yaşlılara kadar tüm yaş gruplarına uygulanabilir.

#Oskashiatsu’yu diğer masaj türlerinden ayıran özellik nedir?

– Klasik masaj bedeni gevşetip rahatlatır. Oskashiatsu ise masajdan ziyade tedavi edici bir uygulamadır. Fakat modern tıptaki tedavi ile karıştırılmamalıdır.
Oskashiatsu’da yapılan bir nevi beden temizliğidir.Bazı insanların problemi sadece gerginliktir ve bu nedenle spazm geçirmiş kasların yol açtığı tıkanmalar neticesinde hücre, doku ve organların yetersiz kan akışından dolayı kirlenmesi ve beslenememesidir. Oskashiatsu, bedenin, zihnin ve de ruhun temizlenmesini sağlayarak vücudun kendi kendisini tedavi etme yetisini açığa çıkarmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir